//
o meblach...

Meble do biura / gabinetu

Bałagan pod kontrolą

Bałagan pod kontrolą

Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się bałaganu? Regularne odkładanie na swoje miejsce tego, co wzięło się z półki lub wyjęło z szafy. Tak, zdecydowanie łatwo się mówi, nieco trudniej jednak wykonuje. Szczególne trudności z tym mają osoby, które na co dzień należą do grona bałaganiarzy. W związku z tym trzeba znaleźć pomysł zastępczy, prostszy do zrealizowania, a jednocześnie przynoszący podobne efekty. Są nim najzwyczajniejsze szafki.

Dlaczego szafki są praktyczne?

Do szafki szybko schować można dokładnie wszystko, a potem – po jakimś czasie – zająć się układaniem rzeczy na swoje miejsce. Być może nie jest to eleganckie podejście do sprawy, niemniej jednak zdecydowanie użyteczne i zdroworozsądkowe. Szafka powinna być więc pojemna i najlepiej, żeby posiadała drzwi podobne do szafy. Wtedy nie trzeba otwierać osobno każdej półki, ale wystarczy otworzyć jedną i wszystko nagle znajduje się pod ręką. Bałagan można mieć więc pod kontrolą. Być może po jakimś czasie nawet zdecydujemy się na to, żeby jeszcze bardziej go okiełznywać, czyli wkładać do szafki tylko i wyłącznie to, co powinno się naprawdę w niej znaleźć.

Dla kogo szafki?

Nie każdy potrzebuje szafek. Są ludzie, którzy mają podejście minimalistyczne do świata i, co za tym idzie, do własności. W związku z tym nie przepadają za gromadzeniem zbyt dużej ilości rzeczy. Nie są im potrzebne wtedy dodatkowe meble, w których mogliby chować stosy przedmiotów, ponieważ po prostu tych przedmiotów nie mają. Właścicielami szafek stają się więc takie osoby, które są posiadaczami dużej ilości rzeczy. Dzięki nim mogą utrzymywać w swoim otoczeniu porządek i jednocześnie nie mieć wszystkiego na wierzchu.

Gdzie szafki najbardziej się przydają?

Przede wszystkim są one potrzebne w kuchni. Kuchnia bez dużej ilości półek, szuflad i szafek jest niezwykle trudna do prowadzenia. Wynika to z faktu, że nawet jeśli ktoś ma tylko podstawowy zestaw przyrządów kuchennych, jest ich i tak dość sporo. Trzymanie ich wszystkich na wierzchu mija się z celem, szczególnie że przeczy to zasadzie czystości. Następnym miejscem, w którym szafki są niezbędne, jest spiżarnia. Zamykane szafki pozwalają utrzymywać wszystkie domowej roboty przetwory cały czas w jednej temperaturze i w cieniu, co dla nich jest bardzo korzystne. I ostatnim bardzo ważnym miejscem jest oczywiście pokój, w którym szafki służyć mogą do przechowywania dosłownie wszystkiego.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz