//
o meblach...

Meble do biura / gabinetu

Biblioteka w ładzie

Biblioteka w ładzie

Jesteś molem książkowym i najchętniej każdego miesiąca kupowałbyś cały stos nowości wydawniczych? Wszystko świetnie, ale czy masz na to miejsce? Wiele osób boryka się z tym podstawowym problemem. Dokupują coraz to nowe książki (miłośnicy kina albo muzyki robią to samo z płytami DVD i CD), ale nie zastanawiają się właściwie nad tym, że w pewnym momencie miejsce się skończy. I co wtedy? Kiedy przychodzi do takiej sytuacji, nachodzi konsternacja. Wtedy trzeba bardzo szybko zastanowić się nad tym, co dalej. Najlepszym rozwiązaniem w takim momencie będą, ni mniej, ni więcej, tylko półki. Jak jednak je zainstalować, gdzie i co zrobić, żeby były jak najbardziej pojemne?

Gdzie położyć, gdzie powiesić?

Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że półki zainstalować można tak naprawdę wszędzie. To jedyny chyba tak wygodny mebel, o który nie należy się martwić, że nie znajdzie się dla niego miejsca albo że będzie wyglądać niedobrze. Jeśli dysponujemy naprawdę bardzo niewielką powierzchnią w pokoju, wówczas zastanowić możemy się nad powieszeniem półek tuż pod sufitem. Dzięki temu nie naruszy się właściwie tej powierzchni, po której chodzi się na co dzień i nie sprawi się, że mała ilość miejsca zostanie jeszcze bardziej zminimalizowana. Na półkach znajdujących się tuż pod sufitem można położyć takie przedmioty, z których na co dzień się nie korzysta (najlepiej w specjalnych kartonach, wtedy będzie to wyglądało na pewno bardzo estetycznie), a tam, gdzie zrobi się miejsce, ułożyć upragnione książki czy też płyty lub inne przedmioty. Istnieją fani wieszania półek nad łóżkiem (bo to kolejne miejsce, gdzie właściwie na dużej powierzchni ściany nic się nie znajduje), niemniej jednak tylu jest zwolenników takiej metody gospodarowania przestrzeni, co i przeciwników. Nie wszyscy lubią mieć nad głową półkę z ciężkimi przedmiotami.

Najbardziej pojemne?

Przy wyborze półek, warto zastanowić się nad tym, jakie szerokie je wybrać. Oczywiście wszystko zależy od naszego gustu, niemniej jednak szersze półki są bardziej praktyczne. Nawet jeśli nie chcemy układać na nich dwóch rzędów książek, zawsze za pierwszym rzędem znajdzie się przestrzeń na położenie innych rzeczy. Dzięki temu – wbrew pozorom – zaoszczędzimy sporo miejsca zamiast go stracić. Trzeba też pamiętać, aby sprawdzić rodzaj ściany, do której przytwierdza się półkę. Jeśli jest betonowa, wcześniej trzeba wyposażyć się w odpowiednią wiertarkę.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz