//
o meblach...

Meble do pokoju

Co lepsze? Szafa wnękowa, czy garderoba?

W zasadzie warto mieć tę samoświadomość, iż decyzje związaną z tym czy powinniście zdecydować się na umieszczenie szafy wnękowej czy urządzenie garderoby w sypialni nie powinna zachodzić w momencie, gdy remont, albo budowa są zakończone. Mało kto wie, iż to jak zostanie zaplanowane miejsce na szafę wnękową, czy też na wolno stojącą jest w stanie się odbić na pewnego rodzaju elementach konstrukcyjnych. Dlatego też warto mieć świadomość w jakich miejscach powinno się zaplanować szafy w pomieszczeniach.

Etapem budowy domu, czy remont mieszkania w którym ma miejsce ostateczne wykończenie wnętrza jest w zasadzie procesem, który cechuje się niesamowitą złożonością i wymaga się tutaj podejścia, które jest niezwykle skrupulatne, zaś planowanie musi być bardzo precyzyjne. Nawet takie kwestie jak przestrzeń na ubrania, czyli właśnie na szafę powinien znajdować się już na liście decyzji, które są niezwykle istotne i trzeba się nimi odpowiednio wcześniej zająć.

Szafa wnękowa, albo garderoba, jak rozmieszczać szafy?

To w jaki sposób zostaną umiejscowione szafy i to obojętnie czy będą one wnękowe czy wolno stojące to i tak musi być ściśle powiązane z ich funkcjonalnością. Podczas zabudowywania przy ich pomocy ściany czy też w sytuacji, gdy umieszczać się będzie będzie je we wcześniej przygotowany wnękach, będzie można w sposób efektywny wykorzystać posiadaną powierzchnią w domu i zapewnić sobie wrażenie jakoby we wnętrzu istniał naprawdę spory ład. Szafa jest elementem niezbędnym przy strefie wejściowej, czyli w holu, albo wiatrołapie. To właśnie tam będzie składowane odzienie wierzchnie oraz buty. Jeśli zaś chodzi o szafy, które będą służyć do umieszczenia odzieży codziennej to one powinny zostać umieszczone w sypialniach. Wszyscy użytkownicy pokoju powinni posiadać taki sam dostęp, który będzie cechował się sporą swobodą do wszystkich ubrań oraz rzeczy osobistych. W zasadzie najlepszym rozwiązaniem może się okazać tutaj umiejscowienie szafy wnękowej po dwóch stronach ściany, która będzie dzielić dwa pokoje.

Warto zauważyć, iż w zasadzie to we wszystkich pomieszczeniach będzie budowana wnęka w ścianie, w której to będzie się umieszczało szafę zlicowaną frontem z tyłem szafy z pokoju, który znajduje się obok. W przypadku sypialni, która jest duża to warto jest stworzyć własną garderobę i przy jednej ze ścian dobrze jest umiejscowić ciąg szaf oraz wstawić szafę, która jest wolno stojąca i znajduje się przynajmniej w odległości rzędu 100 czy 120 centymetrów tuż przed nimi samymi, dzięki czemu będzie można zapewnić niezwykle wygodne przejście pomiędzy nimi. Warto zadbać o to, aby tył szafy, która zostaje umiejscowiona na środku można było wykorzystać również jako swoistą bonusową ścianę, która cechować się będzie funkcjonalnością, gdyż będzie mogła posłużyć jako tło na meble, albo telewizor. Warto też zadbać o to, aby w domu można było znaleźć też szafę gospodarczą, w sytuacji kiedy okaże się, iż nie ma tak dużo przestrzeni, aby można było zrobić całkowite osobne pomieszczenie do tego celu. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj umiejscowienie jej na korytarzu, dzięki czemu każdy użytkownik będzie posiadał do niej swobodny dostęp. Może też zostać zaaranżowana tuż pod schodami, dzięki czemu w sposób maksymalny będzie można skorzystać z przestrzeni w domu.

Jak powinna wyglądać szafa wnękowa?

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż szafa wnękowa jest świetnym sposobem, dzięki któremu można pozbyć się problematycznych gratów czy innych sprzętowe wnętrzu. Zależnie od tego jakie się ma potrzeby oraz jak dużo się ma miejsca i ile chce się go przeznaczyć na szafę to wnęka jest w stanie cechować się różnorakimi wymiarami. W przypadku łazienki to tam na szafę wnękową będzie wystarczało zaledwie 15 centymetrów, jednak już głębokość szafy na ubrania powinna być minimalnie 4 razy większa.

Warto zdawać sobie sprawę z tego też, że wymiary szafy powinny być zależne od konkretnej sytuacji. Jeśli przykładowo weźmie się szafkę wnękowa w łazience to ona jest w stanie posiadać zaledwie 30 centymetrów, a nawet 15 centymetrów głębokości, jednak już całkowicie inaczej wygląda sytuacja, gdy ma się szafę, która ma służyć temu, aby wieszać w niej ubrania na wieszakach i ona powinna cechować się tym, żeby można było w niej znaleźć głębokość rzędu 65, czy 70 centymetrów.

Jeżeli zastanawiasz się nad głębokością szafy oraz szafki to powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę na to jak prezentuje się grubość drzwi, gdyż ma to naprawdę duży wpływ na to wszystko, ponieważ zależnie od tego rozwiązania może ono wynosić 1 centymetr, albo 10 centymetrów. W pierwszy wariancie będą to drzwi szklane i uchylne, zaś w drugi drzwi przesuwane oraz drewniane.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz