//
o meblach...

Meble do pokoju

Co zrobić, aby meblościanka odzyskała dawny wdzięk?

Stare szafy cechują się tym, iż można znaleźć w nich śpiące strachy, w kominach zaś świerszcze, a w meblościankach, które królowały w latach PRL’u znajduje się duch zwany przeszłością. Prawda jest jednak taka, iż jest to mebel, który cechuje się wdzięcznością, skłonnością do przekształceń, a przy tym w sposób wręcz perfekcyjny jest w stanie dopasować się do wnętrz, które są nowoczesne.

Nie ma sensu decydować się na ciemne kolory, które będą wprowadzać tylko mroczny i ciężki nastrój do wnętrza, a przy tym doprowadzą do tego, iż będziecie czuć się znacznie bardziej senni. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na wybranie atmosfery radosnego buduaru, gdzie będzie można zaaranżować miękki dywan, białe łóżko oraz żyrandol kryształowy. Jeśli zaś chodzi o ścianę to pod nią powinna znajdować się już typowa meblościanka, która to powinna zostać zmieniona w wielofunkcyjny mebel, który będzie cechował się lekkością i opierał się na stelażu o jasnym kolorze, w którym to partie, które skrywają ubrania będą przesłonięte poprzez tafle półprzezroczystego poliwęglanu. Tył mebla najlepiej będzie jeżeli się go usunie, co pozwoli doprowadzić do tego, iż to jako całość będzie prezentować się niezwykle przestronnie oraz lekko. Oraz oczywiście niezwykle istotne jest samo wykończenie, czyli podrzeźbiana ramka o białej kolorystyce, która będzie obejmowała jedną z półek, która to będzie otwarta i dodatkowo będą tam też okrągłe gałki wykonane ze szkła. Jakby nie patrzeć prezentować się to będzie naprawdę przecudownie.

W zasadzie większość kontaktów z meblościankami nie są jakoś specjalnie zachwycające, ponieważ rzadko kiedy kojarzą się one z czymś naprawdę wartościowym. Jak się jednak okazuje można w takim przypadku naprawdę wynieść z tego coś pozytywnego, jednak jest to zależne od Waszego podejścia do tego mebla. Dobrym pomysłem może się okazać nie dementowanie drzwi, ani uchwytów, a jedyne co się tutaj zrobi to użyje fototapety, na którym to widnieje las prześwietlonym słońcem, a dzięki tej fototapecie można wprowadzić naprawdę ciekawy kontrast do wnętrza. Jeśli zaś chodzi o materiały naturalne to można tutaj zastosować ceramikę, drewno, wiklinę, szło, które są w stanie dopełniać wrażenie przyrodniczego wnętrza. Pośród wielu odcieni brązu, który powinien znajdować się w takim wnętrzu dobrze jest dodać w pewnych miejscach rude dodatki, które byłyby w stanie doprowadzić do tego, iż wnętrze zyskało by znacznie cieplejszy akcent.

Ciekawie może się prezentować również uwypuklenie modernistycznych zalet, które posiada meblościanka. Warto mieć świadomość, iż meblościanki są złożone z prostokątnych kubików, które można traktować jako osobne meble, komody, półki oraz szafki. Dlatego też dzięki temu zamiast mebla, które będzie w stanie zajmować całą ścianę będziecie mogli otrzymać pewną ilość niezwykle prostych i drobnych sprzętów, które będą służyły Wam do tego, aby w sposób naprawdę abstrakcyjny poddać wnętrze całkowitej zmianie aranżacyjnej. Wystarczy w luźny sposób porozmieszczać meble o geometrycznym kształcie, dodać do tego odpowiedni kolor do nich i sprawić tym samym, iż wnętrze będzie prezentowało się w sposób naprawdę niezwykle ciekawy, a przy tym zyska ono odpowiednią dawkę młodzieżowego charakteru.

Prawda jest taka, iż możliwości, które daje meblościanka jest niesamowicie duży, ponieważ dobrym przykładem jest tutaj chociażby to, iż może ona zostać wykorzystana jako pewnego rodzaju ścianka działowe, która to będzie po jednej stronie pokryta przy pomocy fototapety, zaś z drugiej znajdzie się tam otwarte półki, które będą dopasowane pod względem kolorystycznym do reszty wnętrza. Osoby, które są jednak bardziej ostrożne pod tym względem powinny zdecydować się na niezbyt skomplikowaną wymianę frontów szafek na takie, które cechować się będą znacznie większą nowoczesnością, a ponadto znajdować się będą na nich niezwykle interesujące wzornictwo. Nie ma większego sensu od razu pozbywać się mebli, tylko dlatego, że wydają się Wam nudne, ponieważ tak naprawdę nie jesteście w stanie zgadnąć jak dużo możliwości aranżacyjnych ma takowy mebel, a jaki sens jest przepłacać i kupować coś nowego jak można w świetny sposób wykorzystać to co jest, tylko wystarczy wykorzystać do tego nieco wyobraźni.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz