//
o meblach...

Meble do kuchni

Dla bliskich gości

Dla bliskich gości

W naszej kulturze nie wszystkich zaprasza się do kuchni. Te osoby, które za naszym przyzwoleniem do niej wejdą, mogą czuć się jako te uprzywilejowane. Kuchnia jest bowiem miejscem takim, do którego zaprasza się tylko i wyłącznie osoby bliskie, czyli rodzinę, przyjaciół oraz dobrych znajomych. Reszta czeka na nas w pokoju gościnnym aż przygotujemy herbatę, pokroimy ciasto albo zrobimy jeszcze coś innego do jedzenia. W związku z tym, kiedy kupuje się taborety kuchenne, także i one przeznaczone są raczej dla bliskich nam gości.

Po co nam taboret?

Taboret do kuchni jest o wiele bardziej praktyczny od krzesła. Nie zajmuje dużej powierzchni (co w kuchniach w blokach jest szczególnie istotne, ponieważ te zazwyczaj są nieduże i ledwo wejść do nich w więcej niż dwie osoby, nie mówiąc o kompleksowym ich umeblowaniu). A zatem, pierwszą funkcją taboretu jest jego użyteczność. Kolejna sprawa – można go przenosić z miejsca na miejsce, ponieważ jest lekki i poręczny. Dzięki temu kobieta gotując w kuchni, nie musi przez pół godziny nachylać się nad koszem na śmieci, obierając ziemniaki i warzywa na obiad, ale może po prostu spocząć na taborecie. Kolejna sprawa – są bardziej higieniczne. O wiele łatwiej jest umyć taboret niż krzesło z obiciem, które stojąc w kuchni, jest często czymś oblewane, obsypywane i plamione. Ostatnia rzecz – na taborecie można też po prostu odpocząć. Kiedy trzeba pilnować zupy, nie ma obowiązku stania nad garnkiem dotąd aż się ugotuje. Wtedy taborety kuchenne stają się idealne. Wystarczy na nich usiąść z książką albo gazetą w ręce i oddawać się lekturze, mieszając od czasu do czasu w garnku i pilnując gazu.

Jaki rodzaj taboretu wybrać do kuchni?

Trzeba przyznać, że tak naprawdę niewiele osób specjalnie patrzy na wygląd taboretów do kuchni. Większości zależy na tym, żeby były one po prostu praktyczne. Żeby zmieściły się wszędzie i aby można było na nich wygodnie siedzieć. Oczywiście, w sklepach meblowych można spotkać się z wyborem tego typu mebli, niemniej jednak nie jest on aż tak bogaty jak w przypadku innych przedmiotów do siedzenia na nich. Jeśli jednak zależy nam na zachowaniu estetyki, warto spojrzeć, jak wyposażona jest cała kuchnia. W momencie kiedy ma ona dość opływowe, regularne kształty, wówczas znacznie lepsze będą okrągłe taborety kuchenne. Jeśli natomiast składa się ona z samych brył z ostro zaznaczonymi kątami, wtedy na pewno o wiele lepiej w takiej kuchni będzie wyglądał taboret kwadratowy.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz