//
o meblach...

Meble do pokoju

Dla prawdziwej damy

Dla prawdziwej damy

Niektóre meble przeznaczone są dla konkretnej płci. Tak też rzecz się ma z toaletkami. To chyba najbardziej kobiecy mebel ze wszystkich możliwych, przeznaczony do tego, aby pani korzystająca z niego mogła zrobić przy nim wszystkie możliwe zabiegi upiększające. Dawne toaletki zastąpione zostały przez współczesne, o wiele bardziej nowoczesne oraz zupełnie inaczej wyglądające. Ile pozostało dzisiaj ze starych toaletek i jak wiele się zmieniło? To bardzo ciekawy temat, w który warto się wgłębić.

Toaletki dawniej

W dawnych czasach mieściły się one albo tuż przy łóżku, albo w odrębnym miejscu w pokoju. Ważne było wygodne, doskonale dopasowane krzesło i toaletka z dużym (najlepiej ruchomym) lustrem, znakomitym oświetleniem oraz dużą ilością półek, półeczek i szufladek na kosmetyki, spinki i inne przedmioty, które pomagają kobiecie zrobić się na bóstwo. Toaletka była miejscem wyjątkowym, w związku z czym zdobiona też była odpowiednio. Bogata ornamentyka, bardzo dobry gatunek drewna, świetne lustro – wszystkie elementy, z których się składała, dopracowane były perfekcyjnie i w związku z tym tak też wyglądały. Toaletka właśnie dzięki typowo kobiecemu wzorowi, na podstawie którego była tworzona, zyskiwała sobie szerokie grono wielbicielek. Za szczególną cechę charakterystyczną dawnych mebli tego typu uważane są natomiast żłobienia (niektóre toaletki nawet w całości, wraz z miejscem na lustro, były precyzyjnie rzeźbione).

Toaletki dzisiaj

We wszystkich sklepach meblowych spotkać można szeroki wybór toaletek. Dostosowane są one do pokoju każdego typu – zarówno do sypialni, jak i takiego, który spełnia funkcję również pokoju dziennego bądź gościnnego. Projektanci tak daleko wybiegają swoją myślą do przodu, że produkują nawet – niezwykle interesujące – zestawy pomagające łączyć przyjemne z pożytecznym. Chodzi mianowicie o biurko, przy którym można normalnie pracować na co dzień, z podnoszoną klapą. Na pierwszy rzut oka w ogóle jej nie widać, widać ją dopiero wtedy, kiedy ktoś dokładnie przyjrzy się biurku. Po podniesieniu klapy oczom ukazuje się nic innego, tylko lustro oraz pulpit do położenia przyrządów kosmetycznych. Częściowo współczesne toaletki są również stylizowane na dawne czasy, częściowo zaś – jak ta wyżej – dostosowywane do nurtu postmodernistycznego. Wybierać można długo. I warto długo, żeby wybrać najpiękniejszą.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz