//
o meblach...

Meble do pokoju dziecka

Do nauki i do zabawy

Do nauki i do zabawy

Od najmłodszych lat dzieci powinny być edukowane na różne sposoby. W związku z tym należy pamiętać o zadbaniu o odpowiednie warunki ich kształcenia. Dobrze zastanowić się nad kupnem specjalnych mebli, przy których maluchy nie tylko będą się mogły uczyć poprzez rozwiązywanie zadań, rysowanie i kolorowanie, ale też spędzać czas na innych czynnościach, takich jak po prostu zabawa, czy nawet jedzenie. Podstawowymi meblami na tę okazję są stoliki dziecięce, zdecydowanie różniące się kształtem i wyglądem od stolików przeznaczonych dla osób dorosłych. Jakie wybrać, a nad którymi się nawet nie zastanawiać?

Stolik dla dziecka

Kupienie dziecku stolika, dostosowanego do jego wzrostu oraz percepcji świata (stolik jest duży tak jak i ono, a nie kilka razy większy) jest pomysłem bardzo dobrym. Dzięki temu dziecko będzie mogło naśladować dorosłego, bez konieczności wspinania się na krzesła, siadania na encyklopediach przy prawdziwym stole i innych wymyślnych sytuacji, które poza posadzeniem malucha przy dużym meblu do niczego innego nie prowadzą. Mały stolik zapewni więc komfort i nie będzie wymagał żadnych dodatkowych działań ani ze strony dziecka, ani ze strony dorosłego. Co maluch może robić przy stoliku? To już zostało powiedziane – właściwie wszystko. A tym chętniej będzie to robił, ze względu na kolorystykę stolika.

Jaki stolik wybrać?

Podczas wyboru stolika dziecięcego trzeba się kierować przede wszystkim wyznacznikami tej dziecięcości. Chodzi mianowicie o to, że najbardziej atrakcyjne dla maluchów były i będą stoliki kolorowe, wykonane nie z drewna, ale z materiału plastikowego lub nawet gumowego. Dzięki temu meble te są lżejsze, bardziej mobilne, a jednocześnie dla samych dzieci zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Kolejną rzeczą, o której trzeba pamiętać, kiedy decyduje się na kupno stolika dziecięcego, jest fakt, żeby nie miał on ostro zakończonych rogów. Prawie wszystkie meble przeznaczone specjalnie dla dzieci są odpowiednio wyokrąglone, w związku z czym żaden malec nie nabije się ani nie uderzy o kant stołu – niemniej jednak lepiej zwrócić na to uwagę.

Kolorystyka stolików

Jaki kolor stolika najlepiej kupić? To tak naprawdę nie ma znaczenia (można na przykład zapytać się samego dziecka, jaki konkretnie kolor by chciał, bo być może ma jakieś swoje preferencje) – ważne, żeby był kolorowy. Absolutnie nie powinien być brązowy – najlepiej sprawdzają się zielone i niebieskie, ale spotkać można stoliki utrzymane w każdej kolorystyce.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz