//
o meblach...

Meble do biura / gabinetu

Domowa galeria antyków

Domowa galeria antyków

Nie każdy być może przepada za tym, żeby w swoim domu robić galerię antyków. Niemniej jednak czy tego chcemy, czy nie, wiele przedmiotów codziennego użytku ma już swoje lata, ponieważ pochodzi – na przykład – z kolekcji rodzinnej. Czasem też lubimy po prostu kolekcjonować jakieś przedmioty, które być może nie mają wielu lat, ale gromadzimy ich więcej niż innych (może chodzić na przykład o zastawy stołowe, nietypowe kieliszki i tak dalej). Dobrze wówczas wyposażyć się w odpowiednie meble, czyli witryny.

Po co komu witryna?

Witryny są przede wszystkim meblami bardzo eleganckimi. Ich nazwa ma prostą etymologię – podobnie jak w witrynach sklepowych wszystko zostaje dokładnie wyeksponowane, pokazane nie bezpośrednio, ale za szybą. I właśnie o taką ekspozycję tutaj chodzi. Rzeczy, które znajdują się w witrynie mają ujrzeć światło dzienne. Nie mają być schowane za drzwiczkami szafek, ale zaprezentowane i jednocześnie – niedostępne do dotknięcia, wzięcia w ręce. Stąd tak bardzo popularne było i jest umieszczenie w nich właśnie rzeczy starych, które dobrze widzieć, ale lepiej nie brać ich do ręki. Witryny, jak to już zostało wyżej powiedziane, mogą również służyć jako znakomita galeria innych przedmiotów. Od kupującego już zależy, co takiego w witrynie postawi. Musi tylko pamiętać o tym, że skoro prezentuje za jej pomocą takie czy inne przedmioty, powinien nieustannie utrzymywać ją w należytym porządku. Szczególnie dobrze wyglądają w witrynach czy to elementy zastawy stołowej, czy też różnego typu figurki – miedziane, mosiężne, drewniane, szklane (czy jakiekolwiek inne). Wielu kolekcjonerów zabawek korzysta również z witryn, a niektórzy nawet umieszczają w nich książki.

Na jaką witrynę się zdecydować?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim pomieszczeniu będzie ona stała. Najlepiej umieścić ją tam, gdzie najczęściej docierają goście i gromadzi się rodzina, a więc w salonie albo innym pokoju dziennym. Dzięki takiemu podejściu będzie można pokazać wszystkim dokładnie to, co by się chciało. Najpiękniejsze witryny stworzone są z prawdziwego drewna. Nie tylko same w sobie wyglądają bardzo interesująco, ale jednocześnie zupełnie inaczej eksponują przedmioty w nich umieszczone. Kupowanie witryny plastikowej jest pomysłem dość ryzykownym – samemu w dość szybkim czasie można się przekonać, że nie był on najlepszy.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz