//
o meblach...

Meble do pokoju

Jak atrakcyjnie zaprojektować wnętrze w małym mieszkaniu?

Wnętrze małego mieszkania może być urządzone równie atrakcyjnie jak duży dom. Co więcej, mała powierzchnia daje możliwość przytulnej aranżacji, a zastosowanie pewnych technik architektonicznych pozwoli na wizualne zwiększenie przestrzeni. Bez wątpienia najważniejszym elementem będzie operowanie światłem.

Urządzając małe mieszkanie, trzeba mieć na uwadze fakt, że nie może ono zostać „zagracone” niepotrzebnymi przedmiotami. Nie ma wątpliwości, że trzeba się wykazać niemałą pomysłowością oraz zastosować nietypowe rozwiązania. Kolory (zarówno ścian, jak i mebli) powinny być jasne i stonowane, dzięki czemu pomieszczenie stanie się jaśniejsze – tym bardziej, jeśli w mieszkaniu jest mała liczba okien. Nie można zapomnieć również o oświetleniu, którego typ zależy już od naszych indywidualnych preferencji. Lepiej jest jednak wybierać lampki halogenowe lub ich imitacje, ponieważ nie zabierają tyle miejsca co zwykłe lampy stojące lub wiszące. W każdym pokoju powinien znaleźć się przedmiot w żywym kolorze (np. dywan), aby przełamać trochę monotonię bieli i dodać charakteru. Niektóre sprzęty, takie jak np. telewizor, można powiesić na ścianie na specjalnym uchwycie, dzięki czemu będą zabierały mniej miejsca. Inspiracji można również szukać w różnych katalogach i czasopismach oraz na stronach internetowych.

Niestety nie każdy posiada zmysł estetyczny i architektoniczny, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty. Architektów wnętrz jest obecnie na rynku dość sporo, co jest spowodowane panującą modę na ten kierunek na uczelniach wyższych. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy chciałby mieć urządzone mieszkanie w taki sposób, aby czuć się w nim komfortowo i bezpiecznie. Warto jednak zasugerować się opinią innych osób, które w szczególny sposób doceniły niektóre firmy, takie jak np. www.yourinteriors.pl. Wybierając architekta wnętrz, najlepiej jednak kierować się opinią znajomych – będziemy mieli wtedy pewność, że decydujemy się na wybór sprawdzonej osoby.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz