//
o meblach...

Meble do pokoju

Jak odmienić stare szafki i nadać im nowe życie?

Po tym jak wyremontuje się mieszkanie, czy chociaż się je odświeży to niezwykle często okazuje się później iż po wszystkim została naprawdę spora ilość różnego rodzaju materiałów, jak chociażby garby, lakiery czy też tapety. W zasadzie zamiast doprowadzić do tego, że się ich ktoś pozbędzie to o wiele lepiej jest użyć ich do tego, aby przerobić swoje stare, nudne szafki w niezwykle indywidualne i wyróżniające się meble. W tym artykule znajdziecie kilka porad, które pomaga Wam w odnawianiu mebli.

Jeśli chodzi o nadawanie melbom nowego wyglądu to jest to niezwykle dobra zabawa. W zasadzie jedyną rzeczą, którą trzeba tutaj zrobić to przede wszystkim znaleźć nieco czasu i doprowadzić do tego, że popuści się wodzę fantazji. Prace nie cechują się zbyt dużym skomplikowanie, dlatego też bez większego problemu każdy jest w stanie zrobić to całkowicie sam.

Stara szafka i nowy wygląd

Podczas malowania mebli możecie zdecydować się na zastosowanie farb akrylowej, bejc, lakierów czy lakierobejc. Jeśli chodzi o konkretny wybór to on powinien zostać dopasowany do tego jaki ma się materiał, który został wykorzystany do konkretnego mebla. Zasadniczo w większości przypadków stosuje się jedną, stosunkowo cienką warstwę powłoki, a jeśli okazałoby się, iż nie jest ona w stanie wystarczająco kryć to przede wszystkim powinniście poczekać odpowiedni czas, a po tym będziecie w stanie nałożyć kolejną. W zasadzie każdą z części meble możecie pomalować na zupełnie odmienny kolor, lecz w takiej sytuacji musicie zdawać sobie sprawę, że najlepiej zastosować taśmę malarską, dzięki czemu zabezpieczycie części, które zostały już wcześniej pomalowane.

Możecie też postawić na szablony, które wytworzą dekory, które to będą w stanie świetnie komponować się z ozdobami na ścianie, kanapami czy wzorami dywanu, co będzie mogło skutkować stworzeniem spójnych koncepcji, które będą służyły do wykończenia wnętrza. Dodatkową zaletą będzie tutaj przede wszystkim zastosowanie, które nie będzie zbyt trudne, gdyż konkretny szablon może zostać przyłożony do mebla i dzięki temu malowanie będzie znacznie prostsze. Dlatego też w zasadzie może być to nawet świetna decyzja dla wszystkich tych, którzy nie posiadają zbyt dobrych zdolności plastycznych, a to z tego względu, że nie są one tutaj w ogóle potrzebne.

Szybki efekt można też otrzymać poprzez oklejanie mebli. Macie możliwość zastosowanie tutaj tapet, albo tkanin. Trzeba mieć jednak świadomość, iż oklejenie powierzchni całkowitej mebla nie będzie w zasadzie niczym prostym ,a to z tego względu, że pod powierzchnię okleiny jest szansa, iż dostanie się powietrze, które będzie wytwarzać mało estetyczne bąble. Dodatkowo może się okazać, iż nie uda się Wam okleić mebli w taki sposób, aby drzwiczki, albo szuflady mogły się otwierać w taki sposób, iż okleiny nie zostaną ściągnięte.

Okleina powinna zostać nałożona, po czym trzeba ją przy pomocy delikatnej i miękkiej szmatki przycisnąć i przesuwać ją następnie w kierunku kładzenia. Dzięki temu wszystko będzie w stanie zostać wyrównane i będzie mogło prezentować się niezwykle estetyczne. Dobrze jest też zdecydować się o proszenie innych osób tutaj o pomoc. W takiej sytuacji jedna osoba będzie przytrzymywała okleinę, zaś kolejna będzie w sposób wolny i precyzyjny ją przyklejała. Aby dociąć materiał dobrze jest zastosować długą linijkę i żyletkę, albo nożyk.

Naklejki również mogą pełnić rolę naprawdę bardzo ciekawego rozwiązania, ponieważ ma się tutaj możliwość w zasadzie dobrania takich, dzięki którym podkreśli się to jakie dany mebel posiada przeznaczenie, czy też można dzięki zastosowaniu naklejek dopasować go do wnętrza, tak aby wtapiał się w nie i nie kolidował z innymi meblami. W zasadzie jeżeli chodzi o możliwości wyboru naklejek to są one naprawdę bardzo wielkie. Można zdecydować się na wybranie delikatnych i nastrojowych kwiatów, odważnych kolorowych figur geometrycznych, księżniczek, samochodzików czy bohaterów swoich ulubionych kreskówek. Jakby nie patrzeć to wszystkim jest w stanie znajdować się an drzwiczkach meblowych. Jakby nie patrzeć to używanie do naklejenie naklejek jest naprawdę o wiele łatwiejsze, niż stosowanie okleiny w tym celu, aby okleić mebel w całości.

Jak przygotować podłoże pod renowacje mebla?

W zasadzie obojętnie co będziecie robić czy będzie to malowanie czy też oklejanie to i tak musicie przede wszystkim w sposób staranny wyczyścić takowy mebel. Postarajcie się w takiej sytuacji przeszlifować przy pomocy papieru ściernego jego powierzchnię, stosując początkowo gradację 40, czy 60 i powoli ją zwiększając o kolejne, czyli 80, a na koniec 120, albo 150. Oczywiście zamiast papieru ściernego macie możliwość wybrania szlifierki. Niezwykle istotne jest to, aby za każdym razem decydować się na szlifowanie wzdłuż słojów drewna. Dzięki temu nie będziecie mieli do czynienia z powstawaniem poprzecznych rys, które po tym jak zabejcujecie drewno mogą być uwidocznione. W zasadzie już teraz możecie być w stanie uzupełnić wszelkiego rodzaju ubytki, używając do tego stosownej szpachli, czyli takiej, która będzie w stanie przyjąć odpowiedni kolor od razu po tym jak będzie miało miejsce bejcowanie. Po tym jak dokładnie poddacie mebel szlifowaniu będziecie musieli go umyć i pozbyć się pyłu i dopiero jak on wyschnie będziecie mogli zacząć pracę na nowo.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz