//
o meblach...

Meble do ogrodu

Jak wykonać meble z postarzanych desek?

Jeżeli zastanawiacie się nad tym jakiego rodzaju meble ogrodowy powinniście kupić, a jednak zależy Wam na tym, aby cechowały się one sporą oryginalnością to możecie tutaj wykonać je samodzielnie. Tutaj znajdziecie wiele pomysłów na wykonanie desek postarzanych. Ze względu na wygląda są w stanie przypominać drewno, które zostało wyrzucone przez morze na ląd. Warto jednak zdawać sobie, że takie meble będą pasowały również osobom, które z morzem nie mają zbyt dużo wspólnego.

Postarzane deski pomysł idealny

Drewno, które zostały wrzucony przez morze jest w stanie pełnić rolę idealnego materiału, który może posłużyć do stworzenia ogrodowych mebli. Spękane deski i zbielałe od soli, które będą posiadały powierzchnię, która została wygładzona przez wodę, będą świetne jako meble do ogrodu, oczywiście tylko i wyłącznie pod warunkiem, iż będą one niezmurszałe oraz twarde.

Co jednak powinno się zrobić, aby zadowolenie również byli Ci, którzy z morzem nie mają jednak zbyt dużo wspólnego? Istnieje możliwość zakupu desek w budowlanym składzie, czy tartaku i w takiej sytuacji przecież można w sposób całkowicie samodzielny jest postarzyć.

Aby samodzielnie stworzyć meble ogrodowe potrzeba

Stół:

Blat – deski o grubości mniej więcej 4 cm, szerokość 30 cm, długość 100 cm.

Półka – 3 deski o grubości mniej więcej 3 cm, szerokość 30 cm, długość 100 cm.

Nogi – 4 bale o średnicy ok. 18 cm, długość ok 70 cm.

Części do podtrzymania blatu – 3 bale o średnicy 10 cm oraz długości 110 cm

Części do łączenia nóg stołu wzdłuż – 2 deski o grubości 3,5 cm, szerokość 12,5 cm, długość 110 cm

Części do łączenia nóg stołu w poprzek i do ograniczenia półek – 2 deski o grubości 3,5 cm, szerokość 12,5 cm, długość 80 cm

Wkręty do drewna – 36 sztuk 8 x 120 mm, 12 sztuk 10 x 180 mm

Ława:

Siedzisko – 2 deski grubość 3,5 cm, szerokość 22 cm, długość 200 cm

Oparcie – 7 desek grubość 3,5 cm, szerokość 30 cm, długość 110 cm

Podłokietniki – 2 deski grubość 3,5 cm, szerokość 30 cm i długość 40 cm

Nogi przednie 2 bale średnica 25 cm i długość 65 cm

Nogi tylne 2 bale średnica 25 cm i długość 90 cm

Część do łączenia przednich nóg – deska grubość 3,5 cm, szerokość 18 cm, długość 240 cm

Części do łączenia wzdłuż – 4 bale średnica 10 cm, długość 240 cm

Części do łączenia w poprzek – 6 bali średnica 10 cm i długość 85 cm

Wkręty do drewna: 42 sztuki 8 x 120 mm, 20 sztuk 10 x 180 mm

Drewno zmęczone czasem

Aby być w stanie wytworzyć efekt, który będzie prezentował się niczym stare drewno to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z elementów, które są nierówne i cechują się powierzchnią, która jest w lekkim stopniu spękana. Na początku może być to druciana szczotka do metalu i w takiej sytuacji można trzeć ją tak długo, aż usunie się roczne drewno, które znajduje się pomiędzy słojami na głębokości 1 mm. Najlepszym wyjściem będzie zastosowanie miękkiej mosiężnej szczotki, która może zostać zamontowana do wiertarki. W następnej kolejności wygładzić drewno poprzez zastosowanie średnio-grubego papieru ściernego i wyczyścić go przy pomocy szczotki ryżowe. Później dobrze jest zdecydować się na odkurzenie, dzięki czemu całą reszta pyłu z drewna również zaniknie.

Drewno surowe cechuje się tym, iż można je postarzyć poprzez nadmanganian potasu, który został zakupiony w aptece. Przede wszystkim trzeba wtedy zdecydować się na zakup roztworu, takiego, który będzie służył do opatrunków i trzeba będzie przecierać drewno poprzez zastosowanie nasączonej szmatki. Drewno w takiej sytuacji będzie zszarzałe i będzie cechować się tym, iż nabrało patyny.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz