//
o meblach...

Meble do pokoju

Kanapa, czyli obowiązkowy element każdego domu

W zasadzie nie ma takiej możliwości, aby istniało mieszkanie, które nie będzie posiadało kanapy, tak samo jak bez kanapy nie będzie się ani żadna poczekalnia, ani hotel. Obojętnie czy będzie to leżanka, sofa czy też kanapa wielofunkcyjna to i tak nie ma co mieć jakichkolwiek wątpliwości iż cały czas ma się do czynienia z modyfikacjami, które i tak cały czas są kanapą jako taką, a zmiany dotyczą tutaj praktycznego zastosowania oraz w większości przypadków bardziej wzornictwa i estetyki.

Tapicerka, która przyda się w każdych warunkach

Materiały, których używa się do pokrywania kanapy są dobierane w taki sposób, aby nie tylko były w stanie zachwycać swoją estetykę, ale też po to, aby były one jak najbardziej funkcjonalne. Powinno się tutaj zadbać o to, aby plamy z jedzenia oraz wina nie stwarzały tutaj wielkiego problemu, gdyż kanapa powinna być na tyle trwała, aby mogła przeżyć również oblężenie dzieci oraz pupilów w domu. W zasadzie jakby nie patrzeć to najbardziej popularnym rozwiązaniem w tej sytuacji będą:

Tkanina żakardowa, którą można wykonać z bawełny, wełny, jedwabiu czy też syntetycznych włókien, stosunkowo gruba i w pełni uodporniona na wiele uszkodzeń, jednak nie na plamy, które mogą zostać usunięte. W jej przypadku do czyszczenia codziennego wystarczy zastosowanie standardowego odkurzana.

Gobelin z bawełny, albo lnu, z możliwym dodatkiem jedwabiu, który będzie cechował się trwałością, grubością i materiałem, który jest tkany w sposób gęsty i można go odkurzać oraz wyczyścić stosując do tego odpowiednie preparaty.

Plusze, czyli welur, aksamit i sztruks, które tworzy się z zastosowaniem bawełny oraz lnu oraz z dodatkami jedwabnymi czy z użyciem tworzyw syntetycznych. Cechują się one niezbyt dużą trwałością, ponieważ włosy się gniotą oraz wycierają i trzeba decydować się tutaj na odkurzenie ich przy pomocy specjalnej szczotki.

Szenila, czyli inaczej welurowa tkanina, która jest tworzona z wełny, jedwabiu i bawełny czy też wiskozowego włókna, cechuje się również niezbyt sporą trwałością i do tego jest ona zaimpregnowana, dzięki czemu może cechować się sporą odpornością na zaburzenie. Warto mieć tę świadomość, iż będzie one wymagało tego, aby w sposób dokładny ją odkurzać.

Skóra naturalna, trwała oraz uodporniona na wszelkie zaplamienia. Jest ona konserwowana przy pomocy odpowiednich środków.

Skaj, skóra sztuczna i uodporniona na zaplamienia, niezwykle prosta w konserwacji, w przypadku wyższej temperatury będzie kleić się z ubraniem oraz ciałem.

Alncatara, czyli stworzona z zastosowaniem poliestru oraz poliuretanu, która jest tkana z wykonaniem niezwykle cienkich mikrowłókien, a do tego bardzo trwała, a przy tym miękka. Cechuje się tym, iż nie jest w stanie pochłaniać wodę oraz tłuszcz, a żeby ją wyczyścić wystarczy użyć wodę oraz mydło.

Funkcjonalność i estetyka

W zasadzie wiele osób mogłoby sobie pomyśleć, iż to właśnie wzornictwo jest przeszkodzą dla funkcjonalności. Jak się jednak okazuje odpowiedni design nie jest w cale wrogiem funkcjonalności. Znacznie częściej są w stanie tworzyć się oryginalne wyjścia, które są zarówno estetyczne i funkcjonalne. Oczywiście można też znaleźć takie wyjścia, które kładą w głównej mierze nacisk właśnie na estetykę. WArot jednak i tak zdawać sobie sprawę, że obojętnie na co się zdecydujecie to i tak koniec końców kanapa będzie jednym z najważniejszych mebli w Waszym wnętrzu.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz