//
o meblach...

Meble do pokoju

Kiedy rzeczy się nie mieszczą

Kiedy rzeczy się nie mieszczą

Chyba wszyscy ludzie mają tendencję do gromadzenia rzeczy. Zamiast wyrzucać to, co jest stare i niepotrzebne, chowamy to gdzieś głęboko w szafie, bo „może się jeszcze przyda”. Najczęściej nie przydaje się, ale za to zajmuje bardzo dużo miejsca. Po pewnym czasie orientujemy się, że zaczyna nam go brakować, właśnie dlatego, że zgromadziliśmy zbyt wiele przedmiotów. Szczególnie tak się dzieje, kiedy długo mieszkamy w jednym miejscu, a większość osób jednak dąży do tego, żeby nie przeprowadzać się zbyt często. Co zrobić, kiedy rzeczy się nie mieszczą? Można albo wyrzucić część przedmiotów, albo zastosować inną metodę w tej sprawie. Jaką? Bardzo prostą. Nazywa się ona: nadstawki.

Czym są nadstawki?

Można je kupić przede wszystkim na działach akcesoriów dodatkowych. To elementy mebli, które da się zmontować razem z tymi, które już mamy. Nadstawki dotyczą właściwie wszystkich rodzajów mebli, zarówno szaf i szafek, ale też nawet i biurka (choć tutaj kwestia dotyczy raczej tego, że jest ono na przykład dla kogoś zbyt niskie i chciałby w ten sposób je sobie podwyższyć). Właściwie wszystkie meble, które wchodzą w skład systemowych, posiadają swoje nadstawki. Te można dokupywać do woli i dzięki temu meblować swój pokój oraz inne pomieszczenia w sposób bardzo precyzyjny.

Jaka jest ich użyteczność?

Można mówić właściwie tylko i wyłącznie o użyteczności nadstawek. Jeśli bowiem na co dzień nie są one potrzebne, nie trzeba ich po prostu kupować. A zatem stosuje się je jedynie w takich momentach, w których bezdyskusyjnie zaczynają być niezbędne. Jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać i w ogóle zdawać sobie sprawę jest to, aby – już po nabyciu nadstawki – nie zapomnieć jej odpowiednio przymocować do danego mebla. Postawienie jej wyłącznie na szafie albo biurku skutkować może tym, że da się przewróci, jeśli nie będzie wystarczająco dobrze obciążona.

Kwestie estetyczne

Osoby, którym zależy na tym, aby ich mieszkanie umeblowane było z gustem, powinny zadbać o to, żeby nadstawki pochodziły z tych kompletów mebli, które się w domu posiada. Dzięki temu uzyska się efekt spójności zarówno stylistycznej, jak i kolorystycznej i, co za tym idzie, nikt nawet nie zauważy, że którykolwiek z mebli był sztukowany od góry, od dołu czy z boku. Obok praktyczności, ważne jest zatem, aby meble z nadstawkami prezentowały się dobrze i zaspokajały gusta właścicieli mieszkania.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz