//
o meblach...

Meble do łazienki

Kosmetyki w ładzie

Kosmetyki w ładzie

Każda łazienka powinna być zadbana. Chodzi przede wszystkim o to, żeby była ona czysta i aby panowała w niej przyjemna atmosfera. Chwila kąpieli jest dla wielu osób jedną z niewielu z całego dnia, kiedy można spokojnie odpocząć i jednocześnie się zrelaksować. Dlatego też tak ważne jest, żeby wybrać do tego pomieszczenia naprawdę atrakcyjne szafki albo słupki, będące nie tylko rzeczą praktyczną, ale przede wszystkim gustownie i ładnie wyglądającą.

Szafki łazienkowe

Duże, małe, najczęściej jasne, przezroczyste albo białe. Takie są najpopularniejsze i najchętniej kupowane szafki łazienkowe. Z czego wynika fakt, że preferowany jest w łazience jasny kolor umeblowania? Przede wszystkim wygląda on znacznie bardziej czysto, a co za tym idzie – przyjemniej się do takiej łazienki wchodzi. Najlepiej kupować szafki z kilkoma półkami, ale jednymi drzwiczkami, ponieważ w ten sposób nie trzeba zbyt długo szukać potrzebnych w danym momencie kosmetyków.

Słupki łazienkowe

Te są dziś zdecydowanie bardziej popularne. Dlaczego? Ponieważ można je zmieścić niemal w każdej, nawet najbardziej miniaturowej łazience. Słupki, jak sama nazwa wskazuje, są szafkami bardzo wąskimi oraz niejednokrotnie nieprzesadnie głębokimi, ale za to bardzo wysokimi, częstokroć osiągającymi dwa metry wzrostu. W takim słupku zmieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze w łazience rzeczy, mianowicie kosmetyki oraz środki czyszczące. Bo co jeszcze przechowywać można w łazience? Wiaderko postawić można pod umywalką, a ręczniki i tak najlepiej wieszać na specjalnie przygotowanych w tym celu haczykach. Niemniej jednak niektóre słupki łazienkowe posiadają też haczyki, a więc są wielofunkcyjne.

Po co to komu?

Czy można sobie wyobrazić łazienkę bez szafek? Ależ oczywiście, że tak. Czy jednak takie pomieszczenie będzie funkcjonalne, a przede wszystkim – higieniczne? To pierwsze być może tak – wszystko dzięki temu każdy miałby pod ręką, na wierzchu. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że jednocześnie przedmioty kurzyłyby się nieustannie i ciągle pozostawały w nieładzie, lepiej aby zostały przykryte. Najbardziej wygodne są szafki z przezroczystymi drzwiami – dzięki nim łatwiej można znaleźć potrzebny kosmetyk lub preparat. Dość dużą popularnością cieszą się też takie o zabarwieniu mlecznym. Z jednej strony bowiem prześwitują przez nie opakowania kosmetyków, a z drugiej mniej widoczny jest ewentualny bałagan.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz