//
o meblach...

Meble do pokoju dziecka

Maluszek dobrze przewinięty

Maluszek dobrze przewinięty

Nie ma nic ważniejszego dla dobrego samopoczucia niemowlęcia jak to, żeby było ono należycie przewinięte. Pieluszki powinno wymieniać się zaraz po tym, kiedy dziecko załatwi się w nie, dlatego też warto mieć w domu odpowiedni sprzęt, ułatwiający sprawę rodzicom i innym opiekunom malucha. Świetnie sprawdzają się w tej kwestii najzwyklejsze w świecie przewijaki. Wybór ich jest ogromny, dlatego też – jeśli planuje się więcej niż jedno dziecko (albo spodziewa się bliźniaków, i więcej pociech), warto zastanowić się nad takim przewijakiem, który służył będzie przez lata.

Przewijak zwyczajny

Zwyczajny przewijak jest prostokątem, wyściełanym miękkim materiałem, na którym w komfortowych warunkach można dziecku zmienić pieluszkę. Położyć da się go wszędzie, nawet na podłodze, więc nie trzeba się przejmować faktem, że nie posiada się w domu na tyle dużej prostej płaskiej powierzchni, na której można by malca rozłożyć z całym asortymentem niezbędnych rzeczy. Co ważne, tego typu przewijak (szczególnie, że niektóre z nich mają charakter składany) można ze sobą zabierać w różne miejsca. To bardzo wygodne w podróży. Wystarczy go rozłożyć i właściwie w każdych warunkach przewinąć niemowlę.

Przewijaki na długie lata

Specjalistyczne przewijaki nie są już konieczne do kupowania do domu, chyba że ktoś ma więcej dzieci (albo planuje). Są natomiast znakomite do żłobka i innych miejsc, w których rodzice pojawiają się często z dziećmi (tego typu przewijaki spotkać można przede wszystkim na stacjach benzynowych oraz w sieciach znanych restauracji, gabinetach i przychodniach lekarskich, a także w supermarketach). Są one przytwierdzone bezpośrednio do ściany. Niektóre znajdują się w pozycji poziomej, nieruchomo, inne zaś opuszcza się do poziomu tylko w momencie, kiedy rzeczywiście jest to potrzebne. Te drugie świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których nie ma wiele miejsca, a jednocześnie potrzebne jest profesjonalne podejście do niemowląt.

Czy przewijak jest konieczny?

Pamiętamy jeszcze czasy, w których przewijaki niemal w ogóle nie istniały. Niemowlę kładło się na stole na miękkich ręcznikach i spełniały one swoją funkcję znakomicie. Oczywiście, można sobie poradzić bez takiego sprzętu, niemniej jednak – jeśli jest on dostępny w bardzo ciekawych, przyjemnych dla dzieci kolorach i kształtach – dlaczego utrudniać sobie życie i decydować się na przewijanie malucha na stole?

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz