//
o meblach...

Meble do pokoju dziecka

Meble dla młodego pokolenia

Meble dla młodego pokolenia

Dzieci dorastają w niebywale szybkim tempie. Dlatego też powinno się nadążać za tym procesem i dostosowywać otoczenie już nie dzieci, a młodzieży właśnie pod kątem jej wieku. Najbliższym i zarazem najbardziej wyrazistym oraz charakteryzującym nastolatka otoczeniem jest jego własny pokój. Dlatego warto zastanowić się nad takim dopasowaniem mebli, aby żyło mu się w pomieszczeniu dobrze i żeby czuł się w nim jak u siebie.

Co zrobić na samym początku?

Podczas wyboru mebli młodzieżowych warto zorientować się w ofercie przedstawiającej produkty właśnie o takiej nazwie. Projektują je oraz produkują takie firmy, które zdają sobie sprawę z zapotrzebowań rynku, dlatego też jeśli matka albo ojciec nastolatka nie do końca wiedzą, co takiego będzie mu pasowało do pokoju, powinni poradzić się w ekspertów w tej dziedzinie. Oraz własnego dziecka – o tym niektórzy zapominają, a to podstawa, bez której nie powinno się obejść.

Na jakie meble się zdecydować?

Nastolatki lubią wszystko, co kolorowe. Niekoniecznie muszą to być od razu niesamowite kolory tęczy. Nie potrzeba więc kupować mebli wielobarwnych, pełnych kontrastów i bajecznych ornamentów. Wystarczy jeden kolor, dwa, ale dobrane z gustem, najlepiej nie tylko ze względu na upodobania nastolatka, ale również i na kolor ściany w pokoju. Wtedy bowiem osoba (bez względu na to, czy młoda, czy też już nieco starsza) dobrze czuje się we własnym pokoju, kiedy jest on urządzony ze smakiem. Zgodność kolorystyczna mebli młodzieżowych z kolorem ścian jest więc, wbrew pozorom, rzeczą bardzo ważną.

Większe czy mniejsze?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć: praktyczne. Jeśli nastolatek ma bardzo dużo przedmiotów, wtedy lepiej, żeby meble były pojemne. Trzeba więc wybrać taki zestaw, który będzie składał się nie tylko z regału i biurka, ale też dużej szafy, komody i różnych dodatkowych pudełek. Warto też zorientować się w tym, jak określony mebel będzie wyglądał w pokoju. Chodzi konkretnie o to, że niektóre mimo tego że zajmują dużo miejsca, wcale nie są pojemne. Dlaczego? Bo mają albo dziwne kształty, które zwiększają wyłącznie ich objętość, ale niekoniecznie już przestrzeń, na której coś miałoby się zmieścić, albo są wykonane z grubych desek, a te nie tylko zajmują dużo miejsca, ale też są niesamowicie ciężkie. Podczas wyboru mebli młodzieżowych należy zwrócić uwagę na ich ciężar – częstokroć nastolatek sam chce aranżować swój pokój, więc lepiej, żeby były lżejsze.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz