//
o meblach...

Meble do łazienki

Mniejszy bałagan

Mniejszy bałagan

W jaki sposób zagospodarować niewielką łazienkę albo kuchnię? Albo – co zrobić, żeby w obszernym pomieszczeniu tego typu duża ilość przedmiotów nie stała na wierzchu i nie kurzyła się ani nie tworzyła bałaganu? Bardzo dobrze zainstalować takie meble, które będą jednocześnie modne, a przede wszystkim – użyteczne. Najlepszy pomysł do łazienki stanowią dzisiaj chyba szafki podumywalkowe. Są mało widoczne, nie zabierają ani metra dodatkowej powierzchni, a przy tym pozwalają utrzymać porządek.

Pojemne i praktyczne

W szafkach podumywalkowych zmieścić można w wszystko, czego tylko nie używa się na co dzień, a jedynie od czasu do czasu: szmatki do wycierania kurzu, wiaderka i miski, przeróżnego rodzaju preparaty czyszczące, stosowane w chwilach, kiedy przychodzi do sprzątania. Najważniejszą zaletą takich szafek jest to, że nie trzeba wyszukiwać dla nich dodatkowego miejsca w łazience. Wkłada się je dokładnie tam, gdzie i tak jest pusto i gdzie można albo poukładać przedmioty bezpośrednio na podłodze, albo właśnie w szafkach.

O czym pamiętać przy kupnie szafki podumywalkowej

Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że tego typu szafki trzeba dobrze zmierzyć. Lepiej kupić za niską niż za wysoką, ale to – rzecz jasna – jest oczywiste. Istotną kwestię, o której często się nie pamięta, jest to, aby szafka nie zastawiała zaworów od umywalki ani innych miejsc istotnych „strategicznie”. Chodzi przede wszystkim o to, że w momencie gdyby pojawiła się jakaś awaria, powinien być wolny dostęp czy do kolanek, czy do uszczelek zamontowanych na spojeniach rur. Niektórzy wpadają na pomysł zrobienia odpowiednich otworów albo drugich drzwiczek w szafkach właśnie po to, aby mogli w razie problemu szybko dostać się do rur. Niektóre szafki same posiadają odpowiednie otwory, jeśli więc uda się natrafić na taką, która będzie odpowiadała gabarytowo wolnej przestrzeni w łazience – dobrze byłoby kupić właśnie taką.

Jaką szafkę wybrać?

Szafka podumywalkowa jest też częścią wystroju łazienki oraz kuchni. Dlatego nie można zapominać o tym, żeby wkomponowała się ona w wystrój całego pomieszczenia. Jeśli się to nie uda, wówczas może nie tylko sama w sobie wyglądać nieatrakcyjnie, ale również psuć ogólny wygląd któregoś z tych pomieszczeń. Warto więc pamiętać o tym i wybierać takie szafki, które będą pasowały zarówno pod kątem stylistycznym, jak i kolorystycznym do reszty wyposażenia.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz