//
o meblach...

Meble do sypialni

Najważniejsze pod ręką

Najważniejsze pod ręką

Jeśli ktoś lubi mieć obok łóżka wiele rzeczy, nie tylko najpotrzebniejsze, takie jak budzik, lampka i kilka innych drobiazgów, powinien zastanowić się nad kupnem szafki nocnej. W tej, dzięki temu, że posiada ona zazwyczaj dwie albo trzy półki (bądź szuflady, w zależności od modelu) – zmieścić można o wiele więcej niż na zwyczajnym stoliku nocnym. Które szafki są najbardziej funkcjonalne i jakie spośród wielu najlepiej jest wybrać?

Szafka niewidoczna

Jedną z metod dobierania szafki nocnej jest kwestia tego, jak bardzo ma ona być widoczna w pomieszczeniu. Jak się okazuje, wiele osób jest zwolennikami tego, żeby była niemalże niewidoczna. Schowana pomiędzy łóżko i ścianę albo ukryta gdzieś pod parapetem. Z czego wynika taka dążność do położenia szafki w miejscu niewidocznym? Wydaje się, że przede wszystkim jest to kwestia tego, że kładzie się na niej oraz umieszcza w niej rzeczy bardzo prywatne, osobiste. Jeśli więc pokój sypialny stanowi również gościnny, wówczas nie wszyscy mają ochotę prezentować wszystkim odwiedzającym ich osobom to, co potrzebne jest im do spokojnego zaśnięcia. W takich sytuacjach szafka dobierana jest przede wszystkim pod kolor ściany (wtedy się od niej niespecjalnie odróżnia) albo łóżka (wygląda jakby była jego kontynuacją). W niektórych łożach małżeńskich samo łóżko połączone jest z szafką w naturalną, spójną konstrukcję, gdzie rzeczywiście trudno jest dociec, gdzie zaczyna się jedno, a kończy drugie.

Na co jest potrzebna szafka nocna?

W takiej szafce zmieścić można wszystko – dla kobiety jest ona idealna, ponieważ można do niej włożyć na przykład elementy biżuterii. Dzięki temu kolczyki, naszyjniki i łańcuszki będą skompletowane w jednym miejscu i nie trzeba mieć obaw, że gdzieś zaginą. Pod ręką każdy – tak kobieta, jak i mężczyzna – mogą mieć dzięki szafce nocnej ulubione książki, do których chętnie wracają przed snem, a także inne przedmioty, które ogólnie rzecz biorąc nazwać można „pamiątkami”, czyli: albumy, zdjęcia, listy, kartki pocztowe i wszystko, co przedstawia wartość sentymentalną. Zdecydowanie najczęściej takie rzeczy umieszczane są właśnie w szafkach nocnych. Podobnie jak rzeczy cenne materialnie. Być może właśnie ze względu na tę intymność i jednocześnie dużą wartość umieszczanych w środku przedmiotów, kolory szafek nocnych są tak bardzo niwelowane. Warto się nad tym zastanowić przed dokonaniem zakupu.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz