//
o meblach...

Meble do salonu

Niewielkie i mobilne

Niewielkie i mobilne

Co zrobić, żeby móc z powodzeniem oglądać telewizor wszędzie tam, gdzie mamy na to ochotę? Wystarczy na to bardzo prosty sposób. Nazywa się on: stoliki RTV i srawdza znakomicie w każdych warunkach. Główną zaletą takich stolików jest to, że nie są one duże i można je – wraz z telewizorem i innym sprzętem – przesuwać swobodnie po mieszkaniu czy domu. W jaki mebel tego typu najlepiej się wyposażyć? Nie powinno się wybierać pierwszego lepszego, ale zastanowić się nad tym.

Grunt to wytrzymałość

Podstawową kwestią, jaka powinna towarzyszyć wyborowi stolika RTV jest wytrzymałość tego mebla. Trzeba mieć na względzie fakt, że tego typu urządzenia, jak na przykład duża wieża czy wspominany już kilkukrotnie telewizor nie należą do sprzętu lekkiego, który można by spokojnie nosić w jednej ręce. Oczywiście, wszystko zależy od modelu oraz wielkości urządzenia, niemniej jednak zazwyczaj jest ono po prostu ciężkie. W związku z tym stolik RTV musi być wykonany z mocnych materiałów i najlepiej nie być składany. Te wszystkie meble, które są składane i w każdej chwili mogą się złożyć (choć teoretycznie nie powinny, ale wiadomo, praktyka z teorią nie zawsze idą w parze) nie są najlepszymi podpórkami na rzeczy, które mogą się roztrzaskać albo przynieść jeszcze inne dramatyczne rezultaty. Dobrze więc, żeby stolik był wykonany albo z mocnego, litego drewna, albo też z mocnych konstrukcji metalowych. Stoliki do RTV najlepiej wyglądają, kiedy ustawi się je albo w rogu pomieszczenia, albo przy którejś ścianie. Wtedy nikt nie obija się o stojący na nich sprzęt RTV i dzięki temu nie musi mieć obaw, że może stać się coś spoczywających na nim urządzeniom.

Jaki nie powinien być stolik RTV?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić dwa razy zanim kupi się stolik, na którym położona została szyba. Dlaczego? Tutaj trzeba odnieść się znów do wagi stawianego na nim sprzętu. Jeśli ten jest zbyt ciężki, pierwszym skutkiem może być albo pęknięcie szkła, albo jego całkowite potrzaskanie. Nie powinien być również za mały. Jeśli kupujemy nowy model sprzętu i ten gabarytowo znacznie przewyższa pierwszy, także i stolik powinno się nabyć nowy. W innym przypadku ryzykujemy zawalenie się konstrukcji. Trzeba też zawsze sprawdzać w instrukcji obsługi stolika, jaki ciężar może on udźwignąć. Jeśli będziemy dysponować zbyt dużym, wówczas trzeba wziąć pod uwagę to, że może się stać coś, czego byśmy nie chcieli.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz