//
o meblach...

Meble do pokoju

Panele podłogowe – w jaki sposób prawidłowo dbać o panele?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kupowanie nowych rzeczy jest niezwykle przyjemnym zajęciem dla każdego z nas. No bo sami przyznajcie. Któż z was nie lubi wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na sprzęt, czy meble które dają stosunkowo dużą radość? Oczywiście, że każdy! Nie ma tu absolutnie żadnego wyjątku! Kupując coś nowego zazwyczaj dbamy o to przez pierwsze kilka tygodni lub miesięcy. Później dany zakup powszednieje i nie jest już tak emocjonujący jak był na początku. Jest to stara taktyka marketingowców, by wmówić nam, że dany sprzęt nie jest już taki jaki byśmy chcieli.

Wmawiają nam wymianę na nowy, z lepszymi funkcjami i bajerami. Niby nic groźnego, bo nikt nas do niczego nie zmusza, ale nie zmienia to faktu, że każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu daje się „urobić”. W dzisiejszym artykule chciałbym jednak omówić kwestię podłóg, a konkretniej paneli podłogowych. Zapewne większość z was nie wie lub nie zdaje sobie sprawy z tego, że panele trzeba w odpowiedni sposób czyścić czy o nie dbać. Są względnie proste w utrzymaniu, ale i tak większość z nas popełnia fundamentalny błąd. Jaki? Zaraz się o tym dowiecie.

Z czym kojarzą się wam panele podłogowe? Jeżeli mam być szczery to mi osobiście kojarzą się z czymś kruchym. Zazwyczaj tylko powierzchnia jest twarda, jednak resztę można spokojnie zniszczyć – jakby się ktoś ładnie postarał. Panele nakładane są na siebie – jeden za drugim – tworząc tym samym ciekawie wyglądającą podłogę. Są tańszym rozwiązaniem niż drewno, a także mniej problematyczne przy montażu – zazwyczaj nikt nie ma z tym problemu.

Problemem jest prawidłowe dbanie o nie. Nie wielu umie prawidłowo czyścić panele, co jest problematyczną kwestią, gdyż prowadzi do ich szybszego zużycia – wymiany na nowe. Nie brzmi to zbyt dobrze. Wielu popełnia ten sam błąd. Jaki?

Macza szmaty, stare mopy w nadmiernej ilości wody po czym ich prawie nie wykręca. Ta wilgoć pozostaje na powierzchni paneli, a później stopniowo wsiąka powodując brzydkie wybrzuszenia na krawędziach, a to one są narażone na uszkodzenia mechaniczne na działanie człowieka – zwykłe chodzenie. Rogi się szczerbią, a panele po pewnym czasie wyglądają okropnie – tak iż konieczna jest wymiana. Jak więc o nie dbać? Wystarczy stosować odpowiedni środek czyszczący panele i wymieszać go w odpowiedniej proporcji z wodą. Następnie zakupić odpowiedni mop do paneli i dokładnie go wycisnąć, by nie pozostawiał za sobą hektolitrów wody. Podłoga będzie nam służyć na dłużej.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz