//
o meblach...

Meble do pokoju

Pojemne i praktyczne

Pojemne i praktyczne

Duża, pojemna i elegancka szafa w domu do podstawa. Nadaje się ona idealnie nie tylko na przetrzymywanie w niej tego, co podstawowe, czyli ubrań, ale też wielu innych rzeczy, których nie ma się miejsca włożyć gdzie indziej. W związku z tym warto dłużej zastanowić się nad wyborem odpowiedniej szafy, tak żeby cieszyć się zarówno z jej funkcjonalności, jak i przyjemnego, ładnego wyglądu.

Szafy pod obserwacją

Wybierając szafę, trzeba sobie odpowiedzieć na początku na kilka pytań. Przede wszystkim, jak wiele rzeczy ma się do zmieszczenia w niej, jaką przestrzenią się dysponuje oraz czy ma ona spełniać tylko jedną funkcję, czy też więcej (na przykład czy ma służyć za lusterko – nie wszystkie są w lustrach, dlatego też trzeba wiedzieć, czy zdecydować się na taką, czy też nie). Potem można już zacząć działać. Najpopularniejsze dzisiaj są szafy z przesuwanymi drzwiami – to szybsze i wygodniejsze niż otwieranie drzwiczek. Szczególnie, że przynajmniej nie trzeba mieć obaw co do tego, że będą się one samoczynnie otwierały. Popularne są również szafy oszklone, czyli te z drzwiami w lustrach. To bardzo wygodne – lustro sięga z góry na dół, dzięki czemu można przejrzeć się w szafie całościowo, co nie jest możliwe często w łazience.

Szafy narożne

Osobną kategorię szaf stanowią szafy narożne – te zajmują znacznie mniej miejsca niż szafy położone prosto na ścianie. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie zawsze bywają praktyczne. Jeśli ma się wiele rzeczy do włożenia, wtedy lepiej takiej szafy nie kupować. One bowiem, poza interesującym wyglądem, nie są pojemne. Sam fakt, że wchodzą w róg, przez co tracą dużą ilość powierzchni (nic nie da się powiesić na takim rogu i wykorzystuje się tak naprawdę dwie trzecie pojemności, nie zaś całą), sprawia, że mają one być traktowane często jako ozdoba. Tylko w przypadku naprawdę rozłożystych szaf o pokaźnych rozmiarach, można mówić również o ich funkcjonalności (bo wtedy same z siebie są po prostu duże).

Kiedy się wybrać na zakupy?

Nie ma rozróżnienia na sezony na szafy. To mebel, który dostępny jest każdego miesiąca. Zmieniają się tylko komplety i zestawy, ale takie zmiany następują przede wszystkim wraz z przechodzeniem pór roku jedna w drugą. Warto śledzić różnego typu katalogi ze sklepów meblarskich, aby być na bieżąco z obowiązującymi trendami mody. Być może właśnie wtedy znajdzie się wśród takich mebli coś dla siebie.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz