//
o meblach...

Meble do biura / gabinetu

Pokój z klasą i… szezlongiem

Pokój z klasą i… szezlongiem

Wydawało Ci się, że szezlongi wyszły z mody? Że to atrybut charakterystyczny przede wszystkim dla wieków przeszłych? Nic bardziej mylnego. Szezlongi są popularne i dzisiaj, tylko w nieco zmodyfikowanej formie. Oczywiście, jeśli ktoś chciałby nabyć taki mebel niczym wyjęty z poprzednich stuleci, może to zrobić – albo w sklepie z antykami, albo w zwykłym sklepie meblowym, gdzie niejednokrotnie zdarzają się szezlongi stylizowane. Jakikolwiek nie padłby wybór, zawsze jest to niezwykle interesująca sprawa znaleźć odpowiedni szezlong dla siebie i zakup go.

Co to jest?

Dzisiaj nie wszyscy pamiętają nawet, czym są szezlongi. To meble, które mają długą historię, a jednocześnie są bardzo praktyczne. Najogólniej rzecz biorąc, nazwać je można krzesłami do leżenia. Nie są to łóżka, na których można by się całkowicie rozłożyć i iść spać, ale nie są też krzesła, na których się siedzi i nie da się wygodnie rozłożyć. Szezlongi służą właśnie do tego, żeby się rozłożyć i żeby w tak przyjętej pozycji do woli odpoczywać. Ceniły je w dawnych czasach przede wszystkim kobiety, arystokratki. Dziś już nie ma takiego podziału – odpoczywają na nich chętnie zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Gdzie postawić?

Szezlongi właściwie stawia się w trzech miejscach. Pierwszym z nich jest sypialnia. Tam nikt zazwyczaj – poza osobą, która w niej śpi – nie wchodzi. Można więc udać się do niego na krótki relaks bez obecności osób trzecich. Można usiąść z książką i oddać się lekturze, robić to, co się tylko chce. Drugim miejscem jest pokój gościnny. Tutaj z szezlonga korzystają nie tylko mieszkańcy domu, ale też przychodzący do nich w odwiedziny goście. Trzecim, bardzo specyficznym, miejscem może być pokój przeznaczony na biuro, gabinet danej osoby. Niektórzy używają go do przerw w pracy albo nawet lubią i na nim pracować (wszystko zależy od tego, jaki charakter ma wykonywane zajęcie).

Nowoczesne szezlongi

Szezlongi współczesne wykonane są z różnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się te z samej skóry (oraz materiału skóropodobnego), jak i – utrzymane w bardzo awangardowym tonie – szezlongi plastikowe. Te drugie nie są aż tak chętnie kupowane, ponieważ jeśli już decydować się na odpoczynek, to na czymś miękkim, wygodnym, przyjemnym w dotyku. A plastik taki nie jest. Interesujące są też te szezlongi, które stylizowane są na dawne. Co ciekawe, do dziś są bardzo chętnie kupowane.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz