//
o meblach...

Meble do sypialni

Przyjemne sny

Przyjemne sny

Dla każdego człowieka jedną z najważniejszych czynności życiowych jest sen. Jeżeli go brakuje, wtedy bardzo szybko dochodzi do przemęczenia organizmu, a to powoduje różnego rodzaju choroby. Jaki wobec tego nasuwa się natychmiastowy wniosek? Musimy spać tyle, ile należy. Młodzi przynajmniej osiem godzin dziennie, dorośli – co najmniej sześć. Przede wszystkim nie może to być sen za krótki ani przerywany. Musi też być wygodny. Żeby było wygodnie, trzeba zdecydować się na odpowiedni mebel. Jakie łóżka powinny nas interesować jeśli chcemy naprawdę dobrze się wysypiać i nie mieć problemów ze zdrowiem?

Odpowiedni rozmiar

Najważniejszy podczas wyboru łóżka jest jego rozmiar. Nie można oszczędzać na nim, ani tym bardziej decydować się na niewielki mebel ze względu na nieduży pokój. Jeśli nawet nie dysponujemy wielką powierzchnią pokojową, łóżko powinno zajmować nawet większą jej część niż być za małe. W przypadku dużego wzrostu osoby kupującej łóżko, ważne jest, żeby zmierzyła jego długość. Zbyt krótki mebel nie pozwoli się dobrze wyspać – trzeba będzie bowiem myśleć cały czas o tym, żeby podkurczać nogi. Tak samo rzecz się ma ze zbyt wąskim łóżkiem. Można się wprawdzie przyzwyczaić do spania na jednym boku, ale na dłuższą metę jest to i niewygodne, nie niezdrowe.

Zadbaj o materac

Kiedy już zdecydujemy się na łóżko określonych rozmiarów, powinniśmy zastanowić się nad dobraniem do niego odpowiedniego materaca. Przede wszystkim należy patrzeć na jego sprężystość oraz grubość. Jeśli materac jest zbyt cienki, wówczas najczęściej osoba się nie wysypia. Powód? Ma wrażenie jakby spała na samych deskach albo taśmach, na których materac się opiera. Ważne też, żeby nie był on zbyt miękki – to negatywnie wpływa na kręgosłup. Trzeba też dbać o regularne wymiany materaca, żeby nie dopuścić do sytuacji, w której będzie się zapadało w dziury.

Kwestie estetyczne

Jeszcze jedną istotną rzeczą podczas wyboru odpowiedniego łóżka jest to, żeby się ono nam po prostu podobało i żeby pasowało do pomieszczenia. Ważne też, aby posiadało specjalne pojemniki pod spodem, do których można wkładać pościel. Można też zastanowić się nad łóżkiem wielofunkcyjnym, na przykład takim, które spełniać będzie również rolę fotela – z podbiciem umieszczanym na ścianie. To szczególnie ładnie komponuje się z meblami stylowymi, klasycznymi, przede wszystkim wykonanymi z prawdziwego drewna.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz