//
o meblach...

Meble do kuchni

Umebluj od podstaw

Umebluj od podstaw

Wszyscy mówią, że podstawą umeblowania w każdym domu jest łóżko. Tymczasem wcale nie do końca. Poza tym świetnie nadającym się do snu przedmiotem, powinno się jeszcze pamiętać o położeniu mebli dziennych, które pozwolą nie tylko nam odpocząć, ale również i naszej rodzinie oraz gościom. Chodzi rzecz jasna o stoły i stoliki, przy których odbywać może się większa część życia w domu.

Na co nam stoły i stoliki?

Wspomniana została większa część życia w domu, ponieważ stoły i stoliki nadają się znakomicie na wiele okazji. To przy nich spożywa się wszystkie wspólne posiłki, to przy nich usiąść można z gośćmi na kawie i ciastkach. Spełniają więc funkcję integracyjną, pogłębiającą więzi i wspomagają poczucie bliskości. Wydaje się, że są to rzeczy błahe, niezbyt istotne podczas wyboru odpowiednich mebli. Tymczasem nic bardziej mylnego. Jeśli nie będziemy zdawali sobie sprawy z funkcjonalności stołu, wtedy możemy wybrać do naszego domu taki, który nie będzie specjalnie praktyczny.

Jaki wybrać stół lub stolik?

Przede wszystkim taki, przy którym będzie się wygodnie siedziało. Nie powinien mieć on więc zbyt niskiego blatu i nie powinien być za mały. Najlepszy jest stół rozkładany, dzięki takiemu bowiem przygotować można się na każdą okazję. Na co dzień siedzieć da się przy takim stole, kiedy nie jest rozłożony. W przypadku jednak gdy przyjdą w odwiedziny goście, wówczas już można go rozsunąć i dzięki temu zmieści się przy nim cała rodzinka. W przypadku stolika, ważne, żeby był elegancki. Bardzo dużą popularnością cieszą się takie stoliki, które są oszklone z wierzchu i posiadają gablotkę. Do niej włożyć można przeróżne rzeczy – bardzo modne są ziarenka kawy, ale też kolorowe kamyki czy nawet czyjeś prace (rysunki, malunki). Dzięki takim pokój, w którym usytuowany jest stolik, nabiera zupełnie nowego, innego znaczenia.

O czym należy pamiętać?

Podstawową rzeczą, o której niestety nie wszyscy pamiętają, są wymiary stołu bądź stolika. Ten jest najważniejszy. Co z tego, że ktoś nabędzie stół okrągły (najlepszy z możliwych, ponieważ dzięki niemu wszyscy siedzą zwróceni do siebie twarzami), jeśli nie będzie miał wystarczająco miejsca w pokoju na to, żeby go postawić i jeszcze swobodnie się poruszać po pomieszczeniu? Dlatego trzeba najpierw dokładnie rozplanować przestrzeń, a potem dopiero decydować się na kupno takiego bądź też innego mebla.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz