//
o meblach...

Meble do sypialni

Urządź swój kącik przed snem

Urządź swój kącik przed snem

Co można położyć na stoliku nocnym? Wszystko! Wszystko, co tylko potrzebne jest nam do przyjemnego zasypiania i (nie zawsze przyjemnego, jeśli jest to blady świt) budzenia się o poranku. Część sypialna naszego mieszkania kojarzyć powinna się z czymś naprawdę wyjątkowym. Tylko dzięki takiemu podejściu, można się całkowicie zrelaksować przed snem, a także w trakcie jego trwania. Zostało naukowo dowiedzione to, że otoczenie, w jakim śpimy – jego zagospodarowanie, porządek panujący w pomieszczeniu oraz to, jaka atmosfera w nim panuje – może w dużym stopniu wpłynąć na nasze zdrowie, szczególnie właśnie wtedy, kiedy nie zdajemy sobie z tego zupełnie sprawy, ponieważ na przykład śpimy. Dlatego też tak ważna jest obecność stolika nocnego obok łóżka, który całkowicie zmienia klimat pokoju.

Stolik dobry na wszystko

A konkretniej: na położenie na nim dokładnie wszystkiego, co jest dla nas w jakikolwiek sposób potrzebne do zaśnięcia. Może to być nie tylko budzik i lampka, którą włączamy wieczorem i z samego rana, kiedy jeszcze słońce nie wstanie. To również robótka ręczna, książka z krzyżówkami, niesamowicie wciągająca powieść, od której nie można się oderwać aż do ostatniej strony, kartka i długopis, za pomocą których piszemy do kogoś list czy wreszcie, to też się zdarza, maskotka, która stanowi dla nas talizman przyciągający dobre, spełniające się sny… Wymieniać można długo, ważne jest jednak, że dzięki stolikowi nocnemu atmosfera wokół łóżka staje się bardziej intymna, bardziej prywatna. Jeśli ktoś takiego nie ma, a jednocześnie ma wystarczająco wiele miejsca na to, aby sobie taki sprawić, nie powinien się zastanawiać. Dla poprawienia własnego samopoczucia jest to bardzo wskazane.

Jaki stolik wybrać?

To zależy, w jakim pokoju się śpi. Jeśli jest to tylko i wyłącznie sypialnia, do której nie mają dostępu goście, wówczas można wyposażyć się w łóżko połączone ze stolikiem nocnym. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, a jednocześnie można mieć pewność, że oba: i łóżko, i stolik, będą do siebie pasować pod względem wyglądu oraz materiału, z którego zostały wykonane. Jeżeli ktoś nie tylko śpi w pokoju, ale też przyjmuje w nim gości, wówczas być może dobrym rozwiązaniem byłby taki stolik, który będzie mógł posłużyć za zwykły, tylko nieco zminiaturyzowany stół. Dzięki temu można by na nim kłaść czy to tacę z napojami, czy też poczęstunek przeznaczony dla gości.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz