//
o meblach...

Meble do pokoju

Wygodnie w dzień, wygodnie w nocy

Wygodnie w dzień, wygodnie w nocy

Niektóry twierdzą, że sofy są meblami tylko i wyłącznie dziennymi. Nie jest to do końca prawda. W istocie nadają się znakomicie zarówno jako te, które serwują nam odpoczynek w ciągu dnia, ale w takiej samej mierze i w nocy. Sprawdzają się znakomicie jako miejsca do spania, co może być szczególnie ważne dla tych osób, które nie mają dużego mieszkania i ich pokój gościnny jest jednocześnie ich sypialnią.

Dwa w jednym

Jak zostało to już zauważone wyżej, sofa znakomicie spełnia dwie funkcje. W pokoju gościnnym będzie wchodziła w skład kompletu wypoczynkowego. Jeżeli jednak pokój ten jest też sypialnią gospodarza, może być ona również łóżkiem. Zdecydowanie lepiej sprawdza się taka zależność niż odwrotna, kiedy łóżko ma udawać sofę. Szczególnie zaś takie łóżko, które nie posiada żadnej komory pod spodem, w związku z czym pościel jest wyłącznie przykrywana narzutą. Użyteczność sofy jest więc bezdyskusyjna. Częstokroć jest też wygodniejsza. Nie wgniata się tak szybko jak materace na łóżku i bywa bardziej twarda. Dzięki temu podczas snu idealne warunki do relaksu ma nasz kręgosłup, a co za tym idzie – całe ciało.

Jak wybrać sofę?

W przypadku sofy liczą się najbardziej dwie kwestie: wygląd oraz wygoda. To nie jest taki mebel, który ma tylko i wyłącznie ozdabiać pomieszczenie, ale powinien również służyć w nim w bardzo wielu sytuacjach. Powinno się na nim komfortowo zarówno siedzieć, jak i leżeć. W związku z tym pierwszym trzeba patrzeć nie tylko na samą część poziomą, ale też na oparcie sofy. Jeśli będzie ono zbyt niskie albo za bardzo uwierające w plecy, albo zbyt twarde, trzeba się poważnie zastanowić nad tym, czy aby na pewno chce się taką kupić. Powinien też być dostosowany zarówno dla osób starszych, jak i młodszych – w goście do nas przychodzą bowiem najczęściej bardzo różni ludzie i trzeba mieć na względzie także i ich komfort.

Jaki kolor sofy?

Ostatnio coraz bardziej modne są takie sofy, które mają nietypowe kolory, kontrastujące mocno z resztą otoczenia. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, niemniej jednak zyskują one coraz większe grono fanów. Dlaczego? Ponieważ wnoszą nową jakość do pomieszczenia. Ożywiają go, czynią o wiele bardziej wesołym, a przy tym sprawiają, że zaczyna wyglądać oryginalnie. Dotyczy to przede wszystkim takich sof, które nie tylko odstają od innych mebli kolorystycznie, ale również stylowo. Jest to propozycja dla osób odważnych (albo podchodzących do życia z przymrużeniem oka).

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz