//
o meblach...

Meble do kuchni

Zabudowana kuchnia

Zabudowana kuchnia

Projektowanie kuchni nie jest wcale rzeczą prostą. Dysponujemy zazwyczaj nienajwiększym metrażem tego pomieszczenia (szczególnie w mieszkaniach umieszczonych w blokach), w związku z czym trzeba nieźle się namyśleć i nakombinować, zanim wszystkie elementy sprzętu kuchennego do tego pomieszczenia wejdą. Jednym z pomysłów rozwiązujących nieco ten problem są meblościanki kuchenne – dzięki temu, że stanowią one już gotowy zestaw, producent jasno określa, do jakiego typu pomieszczenia będą one się nadawały.

Jak wybrać meblościankę kuchenną?

Przede wszystkim patrząc pod dwoma kątami. Pierwszy to właśnie metraż – świetnie, kiedy kuchnia jest cała (czyli przynajmniej na dwóch ścianach) zabudowana meblami kuchennymi, dobrze się razem komponującymi, ale przede wszystkim muszą się one do niej zmieścić. A więc trzeba patrzeć na to, jak wiele miejsca razem zajmą i czy aby na pewno wejdą ze względu na to do naszej kuchni. Druga sprawa to wyposażenie, które chcielibyśmy posiadać. Nie wszystkie meblościanki kuchenne wyposażone są dokładnie tak samo. Jedne w swoim zestawie posiadają zmywarki, inne nie. Jedne mają zlewozmywak, który ma dwie umywalki, inne natomiast dysponują tylko i wyłącznie jedną umywalką. Na to wszystko trzeba zwracać uwagę podczas wybierania meblościanki kuchennej. Nie wszyscy korzystają ze zmywarki, ale może w zamian za to woleliby dwie umywalki. W niektórych zestawach tego typu znajduje się lodówka, inne nie zawierają jej, ponieważ nie traktują jej jak mebla.

Modna kolorystyka

W jakich kolorach najczęściej kupuje się meblościanki? Przede wszystkim modne są dzisiaj trzy kolory. Pierwszy z nich – uniwersalny i bardzo pasujący do kuchni, czyli biały. Białe kuchnie robią furorę, zapewne dzięki temu, że taka kuchnia wygląda bardzo higienicznie i niezwykle elegancko. Drugim modnym kolorem jest czerwień. Coraz więcej rodzin decyduje się na wyposażenie tego pomieszczenia właśnie w meblościankę czerwoną. Dlaczego? Ona znów sprawia, że kuchnia wydaje się stylowa (czy raczej nie wydaje się, ale jest) oraz nowoczesna. Trzecim wreszcie, najbardziej klasycznym rozwiązaniem, jest zamontowanie meblościanki drewnianej, utrzymanej w naturalnym, brązowym kolorze. Na tę również bardzo chętnie decydują się rodziny, jest bowiem tradycyjna i jednocześnie ładnie komponuje się z każdym dodatkowym sprzętem zainstalowanym w kuchni.

Źródło informacji: link.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz