//
o meblach...

Meble do biura / gabinetu

Kultura w jednym miejscu

Kultura w jednym miejscu

Częstokroć wielu ludzi ma problem z poukładaniem swoich książek czy płyt kompaktowych w taki sposób, żeby był do nich zarówno wolny dostęp, jak i żeby znajdowały się one w jednym miejscu. Teoretycznie da się zastosować do tego najprostsze z możliwych rozwiązanie, praktycznie – nieraz nie pomyśli się o nim. A najbardziej praktyczne i jednocześnie najlepsze pozbycie się problemu gwarantują najzwyklejsze w świecie regały.

Dlaczego regały są dobre?

Ponieważ gromadzą wszystkie nasze przedmioty w jednym miejscu. Regał stoi, oparty o ścianę, i można na nim poukładać wszystko, na co ma się tylko ochotę. Oczywiście, zazwyczaj są to jakieś wytwory kultury wysokiej, czyli wspominane już wcześniej książki oraz płyty czy to z muzyką, czy z filmami, czy z zapisem przedstawień teatralnych. Wielu ludzi wykorzystuje jednak regały na różne inne sposoby. Jakie? Na przykład na prezentowanie za ich pomocą różnego typu kolekcji – figurek, muszli i tym podobnych przedmiotów.

Wolny dostęp czy szyba?

Dla osób, które na regale trzymają przede wszystkim książki, polecane jest kupienie regału z oszklonymi drzwiami. Powód jest prozaiczny. Najczęściej nie czytamy wszystkich książek naraz i nie wycieramy z każdej jednej kurzu co tydzień. Zresztą, gdyby nawet wycierać, powinno się to robić tak, aby starannie otrzepywać go z każdej strony. Jak łatwo się domyślić, nie jest to za bardzo możliwe w normalnych, codziennych warunkach. W związku z tym o wiele wygodniej zamontować jest regał z szybami – te w pewnym stopniu będą osłaniały zbiory przed zakurzeniem. I nie chodzi tutaj głównie o dbałość o książki, ponieważ tym nic się nie stanie nawet jeśli będą całe szare. Najważniejsze jest zdrowie człowieka, który przebywając w pomieszczeniu za bardzo zakurzonym, nabawić może się różnego typu chorób.

Gdzie stawiać regał?

Najlepiej zrobić to w miejscu, w którym nie śpimy. Szczególnie jeśli zdecydujemy się jednak na regał nieoszklony. Dobrym miejscem jest przedpokój (kolejny plus jest taki, że każdy ma wtedy wolny dostęp do pozycji, które się na półkach regału znajdują), a także pokój gościnny czy salon. Jeśli więc ktoś może sobie pozwolić na wyniesienie regału z sypialni, powinien to zrobić bezzwłocznie. Powinno się też stawiać regał w takim miejscu, w którym będzie on pasował stylistycznie czy kolorystycznie do innych mebli. Dzięki temu nie będzie wyglądał jak intruz, ale jak element wyposażenia doskonale komponujący się ze swoim otoczeniem.

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz