//
o meblach...

Meble do biura / gabinetu

Praktyczne zastosowanie drukarki 3D w aranżacji wnętrz

Drukarki 3D rewolucjonizują rynek i można wręcz powiedzieć, że z miesiąca na miesiąc stają się one bardziej powszechne. Wiele osób może nawet nie zdawać sobie z tego do końca sprawy, ale tak właśnie jest. Coraz więcej osób już korzysta z możliwości, które oferuje druk przestrzenny. Drukarka 3D jest urządzeniem, które jest w stanie przeobrazić dowolny i to nawet najbardziej niecodzienny pomysł w coś fizycznego i namacalnego.

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie wydrukować coś czego aktualnie potrzebujesz? Chcesz mieć nową bransoletkę, naszyjnik, kolczyki? Może jednak wolisz coś do mieszkania jak chociażby doniczki, czy wazony, które będą się świetnie prezentować na parapecie? A może chciałbyś kupić coś swojej bliskiej osobie? Gdy masz drukarkę 3D, albo chociaż dostęp do niej to naprawdę nie jest to żaden problem i będziesz tworzyć takie rzeczy, których jeszcze nikt nie posiada. Wystarczy tylko pomysł oraz projekt i już możesz tworzyć to co zechcesz.

Drukarki 3D stają się coraz bardziej popularne i to nie tylko w małym biznesie, ale również coraz więcej osób wychodzi z nimi do zwykłych ludzi, którzy potrzebują przedmiotów do użytku domowego. Na dzień dzisiejszy cały czas zakup drukarki przestrzennej nie dla każdego jest bezproblemowym wydatkiem. Cały czas ludzie borykają się z problemami tego typu, że w zasadzie tańsze alternatywy nie są zbyt dobrej jakości, jednak mimo wszystko i tak stają się te urządzenia coraz bardziej popularne. Nie ma co się jednak dziwić, że takie coś następuje jakby nie patrzeć druk 3D jest na swój sposób rewolucyjny i przy jego pomocy każdy jest w stanie stać się małym producentem domowych akcesoriów. Drukarki przestrzenne to idealne urządzenia dla wszystkich osób, które zajmują się tworzeniem przedmiotów codziennego użytku, ale również dla tych, które tego nie robią i wolą pochwalić się swoją kreatywnością.

Korzystając z drukarki 3D jest się w zasadzie nieograniczonym pod tym względem i można wydrukować co się zechce. Możecie zdecydować się na drukowanie przedmiotów artystycznych, które upiększą Wasze mieszkanie jak np. doniczki, sztuczne kwiaty, wysublimowane lampy, a nawet piękna biżuteria w postaci naszyjników, zawieszek czy bransoletek. Osoby, które jednak preferują bardziej praktyczne urządzenia to mogą zainteresować się tym, że takowe urządzenia umożliwią stworzenie pojemników do mydła, foremek, które użyje się przy produkcji ciast czy babeczek, części zamiennych do popsutych przedmiotów czy rzeczy, które będą służyły Waszemu hobby.

Jak wygląda proces drukowania?

Samo drukowanie należy do bardzo banalnych wręcz procesów. Wystarczy, że podłączycie drukarkę przestrzenną do swojego komputera, albo włożycie do drukarki kartę SD, po czym otworzycie wcześniej stworzony projekt i po prostu wydrukujecie dany przedmiot. Samo drukowanie polega na nakładaniu wielu warstw materiału na siebie, dzięki czemu może tworzyć się dany kształt. Większość osób do tworzenia tego typu przedmiotów używa plastiku, z racji tego, że jest bardzo tani w użyciu, jest go dużo, łatwo go pozyskać i można wielokrotnie używać. Dana rzecz, która zostanie wydrukowana może zostać od razu użyta. Jeżeli chcecie możecie dalej go poddawać obróbce poprzez np. szlifowanie krawędzi, zmianę koloru, czy odcięcie pewnych elementów, jednak jeżeli teraz wydrukowalibyście łyżkę to za chwilę możecie nią zjeść zupę.

Według badań amerykańskich badaczy z Michigan Institute of Technology dowiedziono, że gospodarstwa domowe są w stanie zaoszczędzić nawet około 2 tysięcy dolarów, czyli ponad 6 tysięcy złotych na korzystaniu z technologii druku przestrzennego. Jak sami zapewne widzicie druk przestrzenny ma naprawdę duży potencjał, dlatego lepiej zastanówcie się czy lepiej kupić jakiś przedmiot, czy może jednak go wydrukować?

Więcej o praktycznych zastosowaniach drukarek 3D na blogu http://zdrukarki3d.pl

Dyskusje

No comments yet.

Napisz komentarz